Čo sa o nás hovorí?

 

Chci Vám moc poděkovat za úžasný počin, který vidím v organizování, resp. vymyšlení této mimoškolní činnosti. Celí Lovci mi přijdou úžasně vymyšlení a podpoření i pomůckami. Když doma poslouchám syna, co v kroužku dělali, vždy to vypráví tak, jako že to zrovna opravdu zažil a je takový celý opravdově zapálený, do rolí a děje vtáhlý. U nás na škole je to určitě i velká zásluha úžasné p. učitelky Irči Červenkové, která do toho dává ještě kus sebe navíc.

Hana Malečková, Praha (kroužek na ZŠ Jižní)


 Pokud chcete znát názor Sáry na kroužek - shrnula bych ho jedním slovem "pecka"!!! Celý týden se na Lovce těší, vypráví pak doma, jak sbírala s dětmi kešenky a co se jim povedlo, co mělo být jinak. Já jen žasnu, jak báječnou, nenásilnou a hravou formou se Sára dozví to, na co ve školní lavici není prostor a zároveň je pro život tak důležité.

Pavlína Freislebenová, Praha (kroužek na ZŠ Bílá)


 Kroužek určitě velmi zajímavý a přínosný. Bohužel se druhého roku nebudeme moct zúčastnit (dcera přestupuje na víceleté gymnázium), ale alespoň jeden rok jsme dostali příležitost a dcera byla nadšená. Držíme palce do dalších let a přejeme hodně úspěšných Lovců ...

Michaela Dubská, Jablonec nad Nisou


 Za nás je celkový dojem výborný. Syn je stydlivější povaha, ale do Lovců se těšil a vylepšil si "soft-skills", aby nebyl v kolektivu takový "papuč" :).

Jan Petkov, Opava


 Můj syn Dan se nejen dobře bavil, ale i hodně naučil a dokonce i mě hezky sem tam ponaučil tím, co se dělo na Lovcích. Paní učitelka Václava Valentová všechny děti zdárně podpořila a motivovala a tak se jim podařilo vyhrát! Tak tedy u nás 100 bodů :)

Monika Pavlíková, Květnice


 Dceru kroužek moc bavil, přihlásí se i na příští rok.

Jolana Novotná, Brno


 Program hodnotím celkově kladně. Obsah a zaměření jsou naprosto geniální. Pomůcky  moc pěkné a funkční. Děti jsou nadšené, a i když by neměly, vypráví druhý den ve třídě, co prožily. Těší se, chodí pravidelně a pracují s velkým nadšením a zaujetím.

Rozhodně beru kroužek jako přínosný nejen pro děti, ale i pro mě. Děti se posunuly hlavně v komunikaci a umí lépe spolupracovat. Přemýšlí nad následky svého jednání, více zvažují a diskutují o návrzích řešení a pak mají radost ze správného výsledku.

Mgr. Kateřina Kouřilová, ZŠ Gajdošova, Brno


Musím tady říct, že učím 30 let a už po úvodní schůzce, kde jsme byli seznámeni s náplní tohoto kroužku jsem byla nadšená. Bylo mi jasné, že idea kroužku velmi vhodně zaplňuje prázdné místo ve výchově a vzdělávání dětí. Z dětí se totiž poslední dobou stávají pouzí "konzumenti". Necítí potřebu dělat věci jinak, uvažovat nad nimi nebo dělat něco navíc. V kroužku mají možnost v modelových (ale reálných a pro život důležitých) situacích navrhovat řešení, postupy, zkoušet nevyzkoušené, radit se s kolektivem, prosazovat svůj názor i měnit jej, posilovat své sebevědomí, zvládat stres, trému, radost, hněv i zlost. Učí se komunikovat a prezentovat své myšlenky před kolektivem, učí se uznat své chyby a poučit se z nich bez pocitu hanby. Veškerá činnost sice probíhá v kolektivu, ale není "kolektivní", protože se skládá do mozaiky z kousků, které sem vkládá každý jeden člen a bez kterého by to nefungovalo. Jedním slovem, je to tým - někdy veselý, pohodový, jindy rozhádaný a nazlobený - ale tým, který vždy nakonec dojde společně ke shodě.

Tato práce těší mě, ale hlavně, těší a baví i děti, protože tady nezáleží, jestli je to chlapec či děvče, jestli má výborné známky nebo horší. Tady se podílí na práci všichni, všichni jsou tu nepostradatelní :-).

Mgr. Jarmila Wotkeová, ZŠ  Školní 862, Orlová Lutyně


 Původně byl kroužek zaměřen pro děti 4. - 6. tříd. S velkou obavou jsem tedy vstupovala do prvních lekcí, jelikož se mi na nábor přihlásili žáci třetích ročníků. Po prvních dvou lekcích se ale mé obavy vytratily, jelikož děti velice impulsivně do všech úkolů vstupovaly a dané úkoly plnily " bez ztráty desítky." Obsah programu, jeho zaměření - to vše je pro dnešní dobu velmi aktuální téma. Dokonce si myslím, že tento kroužek by prospěl i většině naší dospělé populace. Pro lektora je metodika perfektně zpracována, přehledná - byla jsem velmi spokojená.

Děti kroužek vtáhl do děje. Těšily se na každou schůzku, vyzvídaly během týdne, co se bude příště dít. Přály si dokonce kroužek vícekrát týdně. Každou absenci, která byla vždy způsobena nemocí, těžce nesly a stalo se dokonce, že rodiče volali do školy, zda mohou děti přijít odpoledne na kroužek, i když dopoledne nebyly ve škole. Děti byly a jsou vtaženy do děje, reagují pozitivně, rády a s nadšením plní nové úkoly.

Obsah programu kroužku se promítá i do běžného života - často si své zážitky a prožitky uvědomují další dny, jsou k sobě ohleduplnější, diskutují se svými rodiči, kamarády. Vidím za sebou velký kus práce díky tomuto programu.

Mgr. Jana Pechová, ZŠ Školní 862, Orlová Lutyně


Program mě velice příjemně překvapil, protože celý koncept je jiný, než bychom u kroužku čekali a na co jsme zvyklí. Všechny pomůcky, materiály ke hře jsou výborně předpřipravené. Je znát, že celý program se dlouho vymýšlel a upravoval tak, aby uspěl v dětském světě plném fantazie a dobrodružství.

Děti prožívají dobrodružný příběh lovce. Je to jako, kdybychom měli rozečtenou napínavou knihu, kterou prostě musíme dočíst. Taky pravidelně čteme dál kapitolu po kapitole, protože nás pohání nutkání vědět co bude dál. A k tomu se děti naučí pomocí her spousta důležitých a potřebných dovedností do života. Nestalo se mi, že by mi dítě nešlo na kroužek, pokud nepočítám nemoc. Dokonce přijdou o čtvrt hodinu dřív a rekapitulují si předchozí lekci.

Program rozvíjí měkké dovednosti, zejména komunikační dovednosti, asertivní jednání, týmové řešení problémů apod. V těchto oblastech u nich vidím největší kroky směrem nahoru . Umí si naslouchat, vyřešit společně úkol, vyjadřují se nahlas a to  i děti, které to předtím neuměly a styděly se. Kroužek je přínosem pro každého z nich a pevně věřím tomu, že spoustu důležitého a nového nás ještě čeká.

Bc. Barbora Šimonová, ZŠ Dr. Edvarda Beneše, Praha


Kroužek LPD je nesmírně zajímavý především díky jeho konceptu. Skvěle promyšlené téma, akce a vzrušení, učení hrou, nádherné materiály…to vše ve spojení s báječnými malými lovci.

Děti v něm rozvíjí dovednosti a schopnosti, které jsou v dnešní době tolik potřeba. Každá schůzka malých lovců je přínosem jak pro ně, tak pro mne. Myslím, že zábavnější úterní odpoledne jsem si nemohla přát :).

Děti jsou ze hry nadšené! Nenarazili jsme zatím na nic, co by je nebavilo nebo jim nešlo. Nejúžasnější je, kolik se toho od začátku roku naučily, jak dokážou spolupracovat, jak se najednou domluví a nepohádají se, jak si pomáhají a drží při sobě jako tým. Pro mne, pro Paní hry, je strašně důležité, že to funguje.

Doporučuji všem, kteří chtějí zkusit něco netradičního! Jděte do toho!

Mgr. Tereza Špácalová, ZŠ a MŠ J. Š. Baara, České Budějovice


Myslím, že tento program vyplňuje mezeru, která v nabídce zájmových kroužků chybí. Je zaměřen na rozvíjení těch dovedností, které v životě nejvíce využíváme. Dětem je pomocí zajímavých aktivit vštěpováno, jak správně komunikovat, jak pracovat se svými emocemi apod. Pomůcky jsou velmi dobře udělané, promyšlené a líbí se mi i jejich design.

Děti kroužek velmi baví, chodí do něj rády, těší se na další pokračování, nestává se, že by kroužek vynechávaly. Naopak, pokud jsou nemocní, hodně je mrzí, že na Lovce nemohly přijít. Aktivity, které provádíme, dělají s nadšením.

Díky kroužku se děti naučily pracovat jako tým, umí přijmout neúspěch, umí se podpořit. Přemýšlí o věcech, o tom, co mají dělat. Nejsou zbrklé. Nesoutěží mezi sebou, snaží se regulovat svoje emoce. Je spousta chvil, kdy mě překvapí svoji reakcí v pozitivním slova smyslu, kterou bych od nich nečekala.

Mgr. Barbora Krátká, ZŠ Gajdošova, Brno


Program hodnotím jako velice zdařilý.  Tento program má úžasné zaměření s možností naučit děti komunikovat s ostatními lidmi. Pomůže jim v životě. Výukové materiály jsou bezvadně vytvořené. Jsou přehledné, barevně rozlišené, srozumitelné. Pomůcky pro učitele připravené s krásnou grafikou i často na tvrdém papíru. Jen bych uvítala, kdyby vždy byly v materiálech pro pána a paní hry namalovaná řešení úkolu. Někdy jsem se tím zdržela. Například v 19.lekci u hlavolamu.

Kroužek děti zaujal moc. Žáci chodí pravidelně, na schůzky se velmi těší, už ve dveřích hlásí, že splnili úkol a ptají se, co budeme dnes dělat. Celkově v práci se velmi zlepšili. Začíná být mezi nimi lepší komunikace, tolik se už nehádají, naučili se domlouvat. Hodiny si užívají. Jen jeden žáček vypadá znuděně, ale je to tím, že má sám i problémy s učením, špatně se soustředí a problémové úkoly nikdy moc nechtěl řešit- velmi rychle se vzdává. S maminkou se ale domluvil, že bude v tomto pololetí ještě pokračovat.

Kroužek je určitě přínosem. Děti se dozvědí něco, co si jinde neřeknou a převážně holky jsou z každého přínosu o komunikaci, pocitech aj. nadšené. Všechno zkoušejí a používají i o přestávkách ve škole. Je také dobré, že toto učivo se nám i promítá ve 4.ročníku a vždy reagují, že je to to, co jsme si povídali na Lovcích a znají odpovědi.

Další věc je ta, o které jsem již psala - že se děti mezi sebou naučily lépe komunikovat, snaží se nacházet nová řešení, více přemýšlejí nad následky svých činů.

Mgr. Karolína Blechová, ZŠ a MŠ Nebušická, Praha


Program Lovci podnikavých duchov je komplexný, tvorivý a nesmierne pútavý program. Zameranie jednotlivých lekcií je výborne prepracované s jasným cieľom, akú zručnosť si má dieťa osvojiť.

Vďaka príbehu je vytvorené napätie a očakávanie, čo zabezpečuje u detí nadšenie a motiváciu pre každú nasledujúcu lekciu. Rovnako k uvedenému prispieva striedanie aktivít pre „hlavu“ a pre „nohy a ruky“.

Lekcie sú vedené zážitkovou formou, preto je každé dieťa zapojené a nová skúsenosť má vysokú mieru osvojenia. Príbeh a tak aj celý program sa neustále posúva ďalej, stále prináša niečo nové, nedochádza k opakovaniu tém ani aktivít, prináša tak nielen nové vedomosti, ale i zážitky.

Mgr. Liliana Kiššová, ZŠ Bezručova, Trenčín

 

Fotky z krúžku

krouzek1s krouzek2s krouzek3s
krouzek4s Krouzek 5s krouzek 6s

 

>>DALŠÍ FOTKY ...<<

Ocenili nás ...

Program Lovci Podnikavých duchov zvíťazil v Zlínskom kraji v súťaži Rozjezdy 2013 organizované spoločnosťou T-mobile..

Videa z kroužku